Logo
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
 
Ana Sayfa > Ürünler > Tekerlikli Sandalyeler > Carony Go
Turnout

» Carony Go

Araç koltuğuna dönüşen akülü tekerleki sandalye!

Carony Go sizi hemen aracınıza götürür!

Sonunda akülü bir araç standartında bir tekerleki sandalye tasarlandı!

Carony Go sayesinde oturduğunuz koltuk biriminde kalarak arabanızın içindesiniz. Bunun için aracınızda en az dışar ı dönen Turnout sistemi mevcut bulunmalıdır. Ayrıca düşey yönde hareket edenilen Turny sistemi ile yüksek araçlara (SUV veya Minivan/Minibüs) Yine koltuk birimi içinde transferiniz mümkün olmaktadır.

Carony Go hem evin içinde hem sokakta (düz olmayan veya seviye farkı olan satıhlarda) kullanılması çok rahat bir iskemledir. İsveç Engelli Enstitüsü onayı almış ileri teknoloji ürünüdür.

Aracın içinde herkes gibi emniyet kemeri ile seyahat edersiniz.
Akülü tekerlekli sandalye kullananlar genellikle bir minibüsün içinde, sandalye araca bağlanmış vaziyette seyahat eder. Carony Go da koltuk birimi, tekerlek biriminden ayrılalıp aracın içideki “çarpışma testinden geçmis” baz üniteye kızaklandığından, üzeinde yolcu da diğer yolcular ile aynı konfor ve güvenlikte seyahat eder.

Carony Go’nun “standart” binek, SUV veya minivan/minibüs ile kullanımı

Standart binek araçlarda dışarı dönerek açılan bir TURNOUT baz sistemi bulunmalıdır. Böyleye Carony koltuk birimi kapı açıldığında dışarı doğru açılıp, ray sistemi üzerinde kızaklanarak Carony tekerlek birimin üzerine transfer edilir. TURNOUT elektirkli veya manuel olabilir.

SUV veya minivan/minibüs gibi yüksek araçlarda düşey yönde hareket edebilen TURNY baz sistemi bulunmalıdır. Böylece koltuk birimi dışarıya doğru açıldığında aşağıya doğru hareket ederek tekerlek birimi ile aynı seviyeye gelir ve yine ray üzerinde kızaklanarak Carony tekerlek birimin üzerine transfer edilir.

Carony Go tekerlek ünitesi aracın bagajına sığmaktadır.

Tekerlek birimi 75kg gelmekte ve araç bagajdaki mini vinç sayesinde yukarı çekilerek bagajı içine konmaktadır. Aracı bagajına uygu mini vinç için bir Autoadapt Yetkili satış noktasını aramanız önerilir.

Evin içinde Carony Go...

B sınıfı bir akülü tekerlekli sandalye olan Carony Go’nun kullanıcı ağırlığı maksimum 120kg dır. Sandalye CE belgesi taşımakta ve İsveç Engelliler Enstitüsü normlarına göre üretilmiştir.

Joystick sistemi, akülü tekerlekli sandalye konusunda lider üreticilerden “Dynamic” tarafından üretilmiştir. Joystick kullanıcın komutlarına anında cevap vermekte ve sandalye akıcı bir şekilde manevra yapabilmektedir. 65cm eni sayesinde Carony Go rahatlıkla tüm kapı eşiklerinden ve içindeki dar alanlardan geçebilmektedir.

Yatabilen Joystick Kontrol Ünitesi

Kontrol ünitesi yana yatırılarak sandalyeden kolayca kalkmaya veya transfere imkan vermektedir.

Ayarlanabilir Hız

Sandalyenin maksimum hızı “tavşan” veya “kaplumbağa” düğmeleri ile ayarlanabilir. Bu sayede kapalı alanlarda hız kontrolü daha rahat olur. Dış mekanda sandalyenin hızı maksimum hız olan 6,5 km/h ulaşır.

Ayarlanabilir Koltuk Yüksekliği

Kullanıcının araca transferinde (araçtaki dışarı doğru açılabilen Turny veya Turnout sistemleri mevcut ise) veya kullanıcın sandalyeden daha yüksek bir noktaya transferinin kolaylaştırılması için sandalye yüksekliği ayarlanabilmektedir.

Koltuk dört kolonun üzerinde yükselebilip alçalabilmektedir. Bu da sandalyenin yüksek pozisyonda bile dengeli kalmasını sağlamaktadır.

Sokakta Carony Go

Seviye farkı olan satıhlarda Carony Go'nun ön tekerlekleri bir pivot etrafında dönebilmekte bu da farklı seviyeli satıhlarda konforlu bir ilerleyişi mümkün kılmaktadır. Sandalye 6 dereceden daha eğimli yüzeylerde ve 6cm den yüksek kaldırım inişlerinde kullanılmamalıdır.

Karanlık ortamlar ve menzil

Sandalyenin yanlarında ve arkasında reflektörler bulunmakta ve arka, ön ve yan aydınlatmaya sahip far seti opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Tamamen şarj edilmiş akülerle tekerlekli sandalyenin menzili 25 km yi bulabilmektedir.

 
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Ürünler   |   Galeri   |   İletişim  
© 2014 HNC Danışmanlık. Tüm hakları saklıdır.