Logo
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
 
Ana Sayfa > Hakkımızda

» Hakkımızda

HNC Danışmanlık
HNC olarak amacımız; engelli insanın gündelik hayata sürekli katılımının "lüks" olarak tanımlanmasını değiştirmek ve "yollar artık engel değil" düşüncesiyle engelli ulaşımını "herkes için" ulaşılabilir hale getirmektir. Bu doğrultuda Autoadapt distribütörlüğünü Türkiye'ye getiren ve hızla yol kat eden ilk şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Engelli sürücü ve yolcuların ihtiyaçlarına özel uygulanabilir hale getirdiğimiz birbirinden geniş araç içi adaptasyon ürünlerimizle "engelleri" aşmayı hedefliyoruz.
Uygulamalarımızı görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Autoadapt

Günlük yaşamlarında özgürce hareket edebilmek için, on binlerce kişi Autoadapt’ın sunduğu çözümlere güvenmektedir. Autoadapt güvenilir, çarpışma testinden geçmiş çözümler ile arabaları yaşlılar ve engelliler için erişilebilir hale getirmektedir. Bu sayede Autoadapt kullanıcıları bağımsız hareket edebilmekte ve özgürce hayatlarını yaşayabilmektedir. Üretim yeri ve yönetim merkezi İsveç Stenkullen’de olan Autoadapt , 1996 yılında kurulmuştur. Günümüze gelene kadar sürdürdüğü istikrarlı büyüme ile   araç dönüştürme ve mobilite konusunda dünyadaki birkaç lider  firmadan bir tanesi haline gelmiştir.

Mobilite konusundaki uzmanlığı ve A&G yatırımları sayesinde Autoadapt,  Carony ( araç için tekerlekli sandalye sistemi) ve Turny (araç içinden çıkan koltuklu lift) gibi patentli ürünler geliştirmeyi başarabilmiştir.

Bugün Autoadapt 200 distribütör ve 400 dealer ile 50 ülkede temsil edilmektedir. Engelli haklarının en yaygın olduğu İngiltere’de,  Autoadapt İngiltere Ltd. adı altında hareket etmektedir.

Autoadapt Fiat, Mercedes-Benz, Opel, Toyota ve Volkswagen gibi araba üreticileri ile ortak projeler yürütmektedir. Bu otomobil üreticileri, Autoadapt ürünlerini mobilitesi sınırlı müşterilerine güvenle sunmaktadır.

2011 Yılında Braun Corporation, araç adaptasyon liftlerindeki dünya lideri, Autoadapt’ın hem hissedarı hem de operasyonel ortağı olmuştur. Bunun sonucu olarak AutoAdapt Braun Liftlerinin tüm Avrupa ve Ortadoğu temsilcisi olmuştur.

Ayrıca Amerika’daki en büyük merdiven lift üreticisi Bruno ile bir ortaklık antlaşması imzalamıştır. Bugün tüm Carony ve Turny modelleri Amerika’ya Bruno adı altına satılmaktadır. Autoaadapt ise Bruno merdiven liftlerinin yine tüm Avrupa ve Ortadoğu temsilcisi olmuştur.

Autoadapt’ın misyonu,  mobilitesi sınırlı kişilerin güvenle kullanabileceği araç ve ev adaptasyon çözümlerin tüm dünyada sunabilmektir.

Tripod Mobility
TripodMobility bir aile şirketi olup 30 yıldan beri araç adaptasyonu yapmaktadırlar. Düşük döşeme yerleştirme, içerideki koltuk konfigürasyonunu buna göre adapte edilmesi vasıtası ile, engelli kişinin arkadan araca girip çıkmasını sağlamakta ve araç içinde tekerlekli sandalye üzerinde seyahat etmesini mümkün kılmaktadırlar. Bunun yanında bu “know-how”  ı diğer Avrupa ülkelerine de sıkıp bir “dealership” bağı ile satmaktadırlar. Ayrıca, bu konuda bir dünya devi olan Autoadapt ve Braun’unHollandadaki en önemli dealer’ı durumundadırlar.

Aslında TripodMobility’nin en büyük vasfı, tüm bu adapte edilen araçların marka üreticileri tarafından onaylanmış olması, bu fabrikalar karşılıklı kontratlar sayesinde sıkı bir işbirliği içinde olmalarıdır. Daha önemlisi, adapte ettiği araçları kendi merkezinde test ediyor olması, bu testlerin Hollandalı otoriteler tarafından kabul ediliyor olması ve de adapte ettiği bazı modeller için “EuropeanType” belgesini almış olmasıdır. Bu son belge sayesinde adapte ettiği araçlar, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ek bir sertifikasyona bağlı kalmadan serbestçe dolaşabilmektedir.

Engelli Aracı Uygulamalarımız
 
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Ürünler   |   Galeri   |   İletişim  
© 2014 HNC Danışmanlık. Tüm hakları saklıdır.